Yay Burcu – (23 Kasım – 21 Aralık)

Yay Burcu

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Element: Ateş

Nitelik: Değişken

Uğurlu Sayıları: 5, 7

Gün: Perşembe

Uğurlu Taşı:

Renk: Turkuaz, Mor

Tarot Kartı: Denge

Hayvan: At

Kıymetli Taş: Lal

Kıymetli Maden: Teneke

Bitki: Nergis, Karahindiba, Dut, Meşe ve Huş Ağaçları

Yay Burcunun Genel Özellikleri

Burçlar kuşağında Yay Burcu insanı sevimli, neşeli ve ilgi çekici olmaları ile tanınır. Yay burcu insanının her zaman bir ideali ve başarmak istediği hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için tıpkı bir ok’un fırlaması gibi direkt ve çok hızlı hareket ederler. Arkadaşlık kurma ve cevre edinme konularında başarılıdırlar. Çevrelerindeki insanları doğallıkları sayesinde kendilerine bağlayabilirler. Yay burcundan doğan insanlar pek romantik olmazlar. Ama sevdikleri zaman da gözleri hiç birşey görmez. Tutku ile bağlanırlar. Genelliklede titiz olurlar. Yay burcu insanı çalışmayı çok sevdiğinden dolayı iş hayatında da başarılıdır. Çalışkan olmalarından dolayı iş hayatında yükselmeleri de kolay olur. Yay burcu insanının olumsuz özelliği ise patavatsız olmalarıdır. Sivri dilleri ve patavatsız davranışları başlarına iş açabilir.

Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını başarılı ve kendi çevrelerinde popüler insanlardır. Yinede bazı durumlarda çevresindeki insanları şaşırtabilecek kadar kaba davranışlar sergileyebilirler. Yay burcu kadını hassas ve sinirli olmaya yatkındır. Yay burdu kadını duygularını kontrol etmek istese de bu konuda pek başarılı sayılmazlar. Kolay kolay sevip bağlanamazlar ama sevdikleri zamanda oldukça iyi bir sevgili olurlar. Yay burcu kadını kıskanç ama bir o kadarda sadıktır. Çevresindeki insanlar ile arkadaşlık kurmak konusunda başarılıdırlar.

Yay Burcu Erkeği

Yay burcu erkeği korkusuz ve açık sözlüdür. Bencil olmayı pek sevmezler. Yay burcu erkeğini anlayabilecek bir partner olursa genellikle mutlu olurlar. Dürüstlükleri, neşeli ve sevecen olmaları onları iyi bir eş adayı yapabilir. Gereksiz kıskançlıkları da pek yoktur. İki yüzlü ve adil olmayan her davranıştan nefret ederler. Yay burcu erkeğini yatıştırmak kolaydır. Kin tutmazlar. Yay burcu erkeği sevecen ve neşeli olduğu için çevresindeki insanlarında böyle olmasını ister. Somurtan ve sıkılgan insanlardan pek hoşlanmazlar.