Kova Burcu – (21 Ocak – 18 Şubat)

Kova Burcu

Yönetici Gezegeni: Uranüs

Element: Hava

Nitelik: –

Uğurlu Sayıları: 4, 8

Gün: Pazar

Uğurlu Taşı: Turkuaz

Renk: Koyu mavi

Tarot Kartı: Yıldız

Hayvan: Büyük kuşlar

Kıymetli Taş: Cam, kalkedon

Kıymetli Maden: Uranyum

Bitki: Meyve ağaçları ve orkide

Kova Burcunun Genel Özellikleri

Burçlar kuşağında Kova Burcu insanı insancıl olmaları ile tanınırlar. Kova burcunda doğan insanlar genellikle insanlık için yaşarlar. Kendilerini dünyaya adamıştırlar. Bu burcun insanı yaratıcı özelliklere sahiptir. Kova burcu insanı ince düşünceli nazik, anlayışlı ve yardımseverdir. Kova burcu insanından çok iyi bir sırdaş yada danışman olabilir. Alçak gönüllü ve mütevazi olmaları kova burcunun en büyük handikapıdır. Bu yüzden çevresindeki insanlar tarafından hor görüle bilmektedirler. Fakat kova burcu insanı bu duruma pek aldırış etmez. Uyumlu olmayı severler. İnsanlar ile gereksiz tartışmalardan hoşlanmazlar. Ön yargılı değildirler.

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadınının doğuştan gelen bir insancıl yanı vardır. Kova burcu kadını için en büyük mutluluk, başkalarına iyilik yapmak ve onları mutlu etmektir. Kova burcu kadınından çok iyi bir eş olacaktır. Kova burcu kadınının güçlü sezgileri vardır. İlişkiler konusunda temkinli davranırlar. Aşık olduklarında ise fedakar ve çok sadıktırlar. İş Hayatında ise kova burcu kadınından iyi bir eğitimci olabilir. Yalnız insanlara güven konusunda dikkatli olmaları gerekir. Çok çabuk güvendikleri için büyük üzüntüler yaşayabilirler.

Kova Burcu Erkeği

Kova burcu erkeği alçak gönüllü, iyimser ve yapıcıdır. Kova burcu erkeği aşık olduğunda partnerini mutlu etmek için var gücü ile uğraşıp durur. Ama genellikle aşklarından çok dostlukları kuvvetlidir. kova burcu erkeği çok sağlam dostluklar kurabilir. Dostları için güzel ve olumlu şeyler düşünürler. Kova burcu erkeği iş konusunda başkalarından emir almaktan hoşlanmadıkları için pek parlak değildir. Bağımsızlıklarına ve özgürlüklerine önem verirler. Paraya pek önem verdikleri ise söylenemez.