Koç Burcu – (21 Mart – 20 Nisan)

Koç Burcu

Yönetici Gezegeni: Mars

Element: Ateş

Nitelik: Öncü

Uğurlu Sayıları: 1, 9

Gün: Salı

Uğurlu Taşı: Yakut

Renk: Kırmızı

Tarot Kartı: İmparator

Hayvan: Koyun

Kıymetli Taş: Elmas

Kıymetli Maden: Demir

Bitki: Geranyum, Itır, Hanımeli, Pars Zambağı

Koç Burcunun Genel Özellikleri

Burçlar kuşağında Koç Burcu Lider Özelliklerine sahip bir burçtur. Koç Burcu grubunda doğmuş insanlar genellikle zeki, macera seven, tutkulu ve idealist insanlardır. Koç Burcundan olan insanlar çevresindeki insanlar ile iyi anlaşabilirse iyi bir arkadaş sevgili yada dost olabilirler.

Koç Burcu insanları iş hayatında yönetim yeteneğine ve disipline sahiptir. Karşılaşacakları olumsuzluklar onları etkilemez. Endüstriyel konularda genellikle başarılıdırlar. Bazı durumlarda bir işe başlarken göstermiş oldukları dikkat ve ilgiyi iş bitiminde gösteremedikleri de olabilmektedir. Bu yüzden bazı durumlarda öfkeli ve anlaşılmaz olabilirler.

Koç Burcu Kadını

Koç Burcu erkeği gibi Koç Burcu kadını da oldukça zekidir. Koç Burcu kadını için dürüstlük önemlidir. Yalandan hoşlanmazlar. Koç Burcu kadını genellikle plan yapmayı beceremez ama planlanan bir işin altından başarılı bir şekilde kalkabilir. Koç burcu kadını koç erkeği gibi cömert değildir. Çevresindeki insanları bunlar sevdikleri olsa bile fazlaca eleştirebilir. Ama konu kendilerini eleştirmek olduğunda ise bundan hiç haz almazlar. Koç burcu kadını aşık olduğunda ise öfkeli yapısının aksine oldukça romantik bir insana dönüşebilir. Yine de koç burcu kadınının çabuk aşık olup yine aynı hızla ayrılabileceği unutulmamalıdır.

Koç Burcu Erkeği

Koç Burcu erkekleri yardımseverdir. Ayrıca başka insanların kendisinden yardım beklemesinden de hoşlanırlar. Parasal konularda da genellikle cömert olurlar. Lükse düşkün bir yapıları olduğundan çok kolay para harcayabilirler. Koç Burcu erkekleri aklı başında kendinden emin zeki kadınlardan hoşlanır. Koç erkeğinin gururlu bir yapısı olduğundan partnerinden de bunu bekleyebilir. Macerayı sevdiklerinden dolayı aynı ortamlarda bulunmaktan sıkılmaları kaçınılmaz olacaktır. Genellikle aynı tip insanlarla ilişki kurmasalar da yine de Koç Erkeğinden iyi bir koca olabilmektedir.