İkizler Burcu – (21 Mayıs – 20 Haziran)

İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür

Element: Hava

Nitelik: Değişken

Uğurlu Sayıları: 5, 9

Gün: Çarşamba

Uğurlu Taşı: Akik

Renk: Sarı, Turuncu

Tarot Kartı: Aşıklar

Hayvan: Parlak Renkli Kuşlar ve Kelebekler

Kıymetli Taş: Turmalin

Kıymetli Maden: Civa

Bitki: Fındık ve Ceviz ağaçları, Lavanta, İnci Çiçeği

İkizler Burcunun Genel Özellikleri

Burçlar kuşağında İkizler burcu kadar karmaşık ve ilginç bir burca rastlayamazsınız. İkizler burcu insanları genelde iki karakterlidir. Bu yüzden ruh halleri ve davranışları devamlı değişebilmektedir. Birbirinden farklı da olsa bir çok konuya yatkındırlar. Bu yüzden bir çok konuya ilgi duyabilmektedirler. İkizler burcu insanının karmaşık bir karakteri olsa da iş ve diğer konularda yetenekli ve başarılıdırlar. İlgilendikleri işin üstesinden rahat bir şekilde gelebilirler. Pratik çözümleri severler ve bu konuda gelişmiş bir hayal güçleri vardır. Değişiklik yapmayı severler. Aynı mekanlar ve ortamlar genellikle ikizler burcu insanını sıkacaktır. Bu yüzden ilgilerinin dağılması kaçınılmazdır. İkizler burcu insanı bulunduğu ortamda dikkat çekmeyi kolayca başarabilir ve bu yüzdende oldukça sevilmektedirler.

İkizler Burcu Kadını

İkizler burcu kadınının genellikle kararsız bir yapısı vardır. Bu durum onlar için hem faydalı hemde zararlı olabilmektedir. İkizler burcu kadını zeki ve hassastır. Kolay kırılabilen bir yapıları vardır. Bu sebeple çevresindeki insanları da kırabilirler. İkizler burcu erkeği gibi ikizler burcu kadını da aile kurma ve evlilik konularında kararsız yapıları yüzünden pek başarılı değildir. Para harcamayı ve lüksü severler. İkizler burcu kadınının ilgisini çekebilmekte kolay değildir. İlgisini çekseniz bile bu ilgiyi devam ettirebilmekte zor olacaktır.

İkizler Burcu Erkeği

İkizler burcu erkeği genelde pratik zekaya sahip olsalar da değişken bir karakterleri vardır. İkizler burcu erkeği Sanata meraklı olur. İkizler burcu erkeği evlilik konusunda pek başarılı değildir. Partnerlerinden de kolayca sıkıla bilmektedir. Devamlı bir başka ilişki arayışı içindedir. Bu yüzden iyi bir eş olmayı başaramaya bilirler. İkizler burcu erkeği bir çocuğun çekiciliğine sahip olduğu için partnerlerinden kendilerine bu yönde davranılmasını beklemektedirler. Eğlenceye düşkün bir yapıları vardır.