Boğa Burcu – (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa Burcu

Yönetici Gezegeni: Venüs

Element: Toprak

Nitelik: sabit

Uğurlu Sayıları: 6, 4

Gün: Cuma

Uğurlu Taşı: Zümrüt

Renk: Pastel Mavi, Lila

Tarot Kartı: İmparatoriçe

Hayvan: Boğa

Kıymetli Taş: Topaz

Kıymetli Maden: Bakır

Bitki: Elma, Selvi, Menekşe, Gelincik

Boğa Burcunun Genel Özellikleri

Burçlar kuşağında Boğa burcu insanı genelde sıcak kanlı, arkadaşları ve çevresindekiler ile iyi geçinen, sevecen ve çalışkan insanlardır. Ayrıca Boğa Burcu insanı alıngandır. Duygularını dışa vurmaktan çekinen bir yapıları vardır. Boğa burcu insanı genellikle sakin olsalar da sinirlendikleri zaman hırçın ve oldukça tehlikeli olabilmektedirler. İŞ konusunda hedeflerine ulaşmak için var güçleri ile çalışmayı severler. Her zaman önlerinde bir hedef mevcuttur. Ne istediğini bilen ve bunu elde edebilmek için elinden geleni yapabilecek bir yapıları vardır. Sinirlendikleri zaman tehlikeli olabilseler de aşık olduklarında oldukça sadık ve sevdiği insana bağlanan bir karakteri vardır.

Boğa Burcu Kadını

Boğa Burcu Kadınının uysal, sakin ve sessiz bir yapısı vardır. Genellikle rahat tavırları olsa da boğa burcu erkeği gibi sinirlendikleri zaman hırçın olabilmektedirler. Bu gibi durumlarda dikkatli olmak gerekir. Boğa burcu kadını insanlara çok güvendiği ve olayları oluşuna bıraktığından dolayı büyük sorunlarla karşılaşabilmektedir. Aşk hayatlarında da bu durumdan etkilenmeleri kaçınılmaz olacaktır. Boğa burcu kadını genelde lüks ve konforu sever. Eğer sırılsıklam aşık olurlarsa bu huylarından vazgeçebilmektir. Boğa burcu kadını aile kurmayı ve çocukları duygusal yapılarından dolayı çok sever.

Boğa Burcu Erkeği

Boğa Burcu erkekleri onunla ilgilenilmesinden oldukça keyif alır. Evcimen olmakla birlikte kendi rahatlarına da düşkündürler. Bu düşkünlükleri uğruna paralarını seve seve harcarlar. Genellikle anlayışlı, kibar ve başkalarının duygularına önem veren bir yapıları vardır. İnsanları anlayabilmek ve onları çözebilmekte de büyük keyif alırlar. Boğa burcu erkeğinin aşkları da oldukça tutkulu geçer. Partnerini kolayca etkileyebilir. Karşı cinsin fiziksel özelliklerine de önem verirler. Boğa burcu erkeği anlayışlı olsa da sinirlen dirildiği zaman oldukça sert olabilecekleri unutulmamalıdır.