Başak Burcu – (24 Ağustos – 23 Eylül)

Başak Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür

Element: Toprak

Nitelik: Değişken

Uğurlu Sayıları: 6

Gün: Çarşamba

Uğurlu Taşı: Meryem Taşı

Renk: Sarı, Yeşil

Tarot Kartı: Ermiş

Hayvan: Yalnız yaşayabilen hayvanlar, Tüm evciller

Kıymetli Taş: Koyu Zafir, Zebercet

Kıymetli Maden: Civa

Bitki: Nergis

Başak Burcunun Genel Özellikleri

Burçlar kuşağında Başak Burcu insanı mantıklı olmaları ile tanınırlar. Yaşanan olaylara genellikle mantık çerçevesinden bakmayı severler. Pek fazla duygusal oldukları söylenemez. Pratik ve entelektüel olarak tanınırlar. Çevresindeki insanları analiz etmekten de hoşlanırlar. Ama insanları övmeyi pek sevmezler. Onlar için herşey mantıklı ve olması gerektiği gibi olmalıdır. Başak burcu insanı pek fazla duygusal olmadığı için aşk konusunda da sıkıntı çekebilmektedir. Bazı durumlarda insanları çok fazla tenkit etmeleri ve eleştirmeleri olumsuz sayılabilecek özelliklerindendir. Birçok iş dalında başarılı olabilirler. İnsanlara akıl vermekten ve onlara yardım etmekten de hoşlanırlar. Başak burcu insanı kendi dünyasının esiri ve detaylarında kurbanı olabilirler.

Başak Burcu Kadını

Başak burcu kadını detaycıdır. Detaylara önem verir. Titiz ve tertipli olmayı da çok severler. Başak burcu kadınından iyi bir eş olabilir. Aile kurma konusunda da başarılıdırlar. Genellikle sakin bir yapıları olsa da kızdıkları zaman karşısındaki insanı kırmaktan çekinmezler. Başak burcu kadınının detaycı olması hayatındaki büyük şeylerin gölgelenmesine sebep olabilir. Başak burcu kadını yapılan bir hayatı kolay kolay affetmediğinden bu konuda dikkatli olunmalıdır.

Başak Burcu Erkeği

Başak burcu erkeği genellikle pek duygusal değildir. Başak burcu erkeğinin sorun çıkaran bir yapısıda yoktur. Genellikle bu konuda soğukkanlı olmayı tercih ederler. Başak burcu erkeği değişikliklerden de pek hoşlanmaz. Ev ortamında takılmayı da çok severler. Kalabalık yaşam alanlarından çok doğayı ve sakinliği severler. Başak burcu erkeği pek duygusal olmadığı için kolay kolay aşık olmayacaktır. Aşık olduğunda ise partnerine teslim olur. Partnerini sahiplenmeyi pek önemsemez. Bu duruma kayıtsız kalışı aşk oyunlarından hoşlanan bayanların ilgisini çekmektedir. Başak burcu erkeği karar alma konusunda bazı durumlarda tereddütlere düşebilir.