Akrep Burcu – (24 Ekim – 22 Kasım)

Akrep Burcu

Yönetici Gezegeni: Pluto-Mars

Element: Su

Nitelik: Sabit

Uğurlu Sayıları: 2, 4

Gün: Çarşamba

Uğurlu Taşı:

Renk: Koyu kırmızı, şarap, patlıcan moru

Tarot Kartı: Ölüm

Hayvan: Akrep ve diğer yeraltı yaratıkları

Kıymetli Taş: Turkuaz, Yılantaşı

Kıymetli Maden: Plutonyum

Bitki: Karaçalı, Akasya ağaçları, Krizantem, Açelya

Akrep Burcunun Genel Özellikleri

Burçlar kuşağında Akrep Burcu insanı zeki, kurnaz ve güçlü olmaları ile tanınır. Akrep burcu insanının kaybetmeye tahammülü pek yoktur. Her zaman zirvede olmak isterler. Akrep burcu insanında birçok duygu her zaman en üst noktadadır. Çok sevip değer vermekten hoşlanırlar. Akrep burcu insanı kendi içindeki gücü dışa vurabilmeyi başarırsa, başaramayacağı altından kalkamayacağı bir iş yoktur. Akrep burcu insanı ihtiraslarının ve öfkesinin esiri olabilir, bu konuda dikkatli olmalıdır. Kendi içlerine kapanıp yaşamayı oldukça çok severler. Akrep burcu insanları eleştirmekten çok hoşlanır ama kendilerinin eleştirilmesinden hiç haz almazlar. Ruhsal olarak içe kapanık olsalar da İş konusunda girişken olmaları ile tanınırlar.

Akrep Burcu Kadını

Akrep burcu kadını güçlü ve ihtiraslıdır. Genellikle akrep burcu kadını istediğini elde eder. Akrep burcu kadınının doğal bir güzelliği ve çekiciliği vardır. Güçlü karakteri sayesinde partnerini istediği gibi yönlendirebilir. Akrep burcu kadını sevdiği insanlara karşı güçlü duygular besler. Akrep burcu kadınının olumsuz özelliklerinden biri ise karşısındaki insanı çok fazla eleştirmesidir. Bu kötü huyları yüzünden oldukça kırıcı olabilirler.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep burcu erkeği kıskanç, kavgacı, çevresindeki insanları umursamadan kızdırabilecek bir yapıya sahiptir. Akrep burcu erkeği ancak bu özelliklerine ses çıkartmayacak, uysal ve uyumlu bir partner ile mutlu olabilir. Akrep burcu erkeği sert görünse de kendi içinde duygulu ve anlayışlı olabilir. İlişkilerinde ve ev hayatında lider olmayı severler. Aldığı kararların uygulanmasından hoşlanırlar.