, ,

Akik Taşı Özellikleri ve FaydalarıAkik doğada çok farklı renklerde bulunan, oldukça fazla çeşitliliğe sahip bir taştır. Agat diğer adıyla akik olarak bilinen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir.Akik, ‘Yemen Taşı’, ‘Ölümsüz Taş’ isimleriyle anılmaktadır.


, ,

Akuamarin Taşı Özellikleri ve FaydalarıAkuamarin deniz suyu anlamına gelmektedir. Büyük ve temiz kristal parçaları halinde çıkarılır. İşlenmiş haliyle takılarda kullanılmaktadır. Ayrıca doğal haliyle de evlerde ve işyerlerinde dekoratif amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.

, ,

Aleksandrit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Aleksandrit, güneş ışığında mavi-yeşil, mum ışığı gibi doğal olmayan ışıklarda kırmızı-mor renklerine bürünerek renk geçişleri gösteren bir taştır. Renk geçişleri daha keskin olan ve kahverengimsi renk göstermeyen aleksandritler daha kıymetlidir.

, ,

Amazonit Taşı Özellikleri ve Faydaları

İsmini Amazon nehrinden alan Amazonit, şekli ve yapısı ile de Amazon nehrini hatırlatır. Doğada saydam ve yarı saydam halde bulunur. Isıya karşı oldukça dayanıksız olan amazonit taşının Mohs sertlik skalasına göre sertliği ise 6’dır. Amazonit taşı yarı değerli taşlar…

, ,

Ametist Taşı Özellikleri ve Faydaları

Mitolojide sarhoş etmeyen anlamına gelen Ametist, enerji, mutluluk, huzur ve canlılık verir. Enerji yüklü bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etki yapar. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir kristaldir. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar…

, ,

Ametrin Taşı Özellikleri ve Faydaları

Ametrin, mor ve sarı renklerden oluşan, tedavi amaçlı kullanılan, ametist ve sitrintaşlarının mükemmel birleşimiyle meydana gelmiş bir taştır. Oldukça etkili olan bu taş tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Hastalıkların altında yatan sebepleri ortaya çıkaran bir taştır Ametrin taşı.

, ,

Apatit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Göz kamaştırıcı renkleri ile Apatit, genellikle takı yapımında kullanılan bir değerli taştır. Tasarımcısına ilham veren Apatit Taşı, Mavi-Yeşil tonlar başta olmak üzere birçok renkte bulunmaktadır. Yeşil, grimsi yeşil, koyu mavi, mavi-yeşil, kahverengi, sarı, beyaz, hatta mor…

, ,

Apofilit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Su içeriği çok yüksek olan Apofilit, etkili bir enerji iletkenidir. Saydam, beyaz, sarımsı, yeşil, şeftali pembesi renklerinde bulunan Apofilit kolay bulunabilir bir taştır. Kübik ve piramit şekillerinde, saydam yada opak olabilmektedir. Küçük taşlardan büyük parçalara birçok…

, ,

Aragonit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Farklı bir kristal yapıya sahip olan Aragonit taşı, ismini İspanya’da bunlanan Aragon’dan almaktadır. Aragon, İspanya’nın kuzeydoğusunda bulunan bir özerk bölgedir. Çıkarıldığı diğer bölgeler ise Brezilya, Fransa, Sicilya, İngiltere, Meksika, Namibya, Amerika, Avusturya’dır.

, ,

Atakamit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Yeni keşfedilen bir taş olan Atakamit Minerali, doğada nadir olarak bulunmaktadır. Bununla birlikte henüz yeni bir taş olması sebebi ile faydaları net olarak bilinmemektedir. Bunun sebeplerinden biri taşların faydalarının tecrübeye dayalı olarak öğrenilmesidir.